ILUSAID UNENÄGUSID

4:10 PM

Kui ma väike olin, kollitasid mind pea igal öösel õudusunenäod. Nägin kuidas meie maja ees asfalti sisse suur auk tekkis ja ma sinna sisse kukkusin, nägin hirmsaid koletisi mind taga ajamas ja veel palju sellist, mida isegi seletada ei suuda. Aga nagu me kõik teame, siis und nähes tunduvad ka kõige veidramad asjad normaalsetena. Ja nii see väike 7-aastane tüdruk iga öö nuttes üles ärkas ja emmet karjuma hakkas. Ühel hetkel need keset ööd nutuga üles ärkamised õnneks lõppesid ja tegelikult tagant järgi mõeldes olidki need hirmutavad unenäod justkui märk sellest, et minu ümber toimus miskit, mida ma kartsin, aga mõista ega seletada ei osanud.
Ma ei mäleta kui palju ja milliseid õudusunenägusid ma oma teismeeas nägin, aga kahjuks käivad halvad unenäod mind siiani kummitamas. Need on tihtipeale seotud täiesti tavaliste argipäeva muredega aga on lihtsalt üle võlli keeratud ja tekitavad minus frustratsiooni. Ma elan oma unenägudesse nii sisse, et ärkan nendest üles halva tundega ja olen reaalselt vihane inimeste peale, kes mind unes pahandasid. Ma vihkan seda tunnet! Õnneks olen ma ajapikku õppinud oma unenägusid veidi kontrollima ja suudan ennast keset hirmsat olukorda üles äratada (kahjuks mitte alati) ja siis uuesti uinudes üritan alati mõelda lilledele, liblikatele, ükssarvikutele..
Ma olin väga elevil, kui minuga võttis ühendust selline tore bränd nagu ÖÖLOOM ja soovis mulle saata näotekki (magamismaski?) ja unepäevikut. Maski sain ise välja valida ja ega ma seal kodulehel väga pikalt ringi piiluma ei pidanud, sest teadsin juba enne, et minu üks ja ainus õige valik oleks just nimelt ükssarv! Nagu öeldakse - "Ole alati Sina ise! Kui Sa just ei saa olla ükssarv.. Siis ole alati ükssarv!"
Eks ma olin alguses siiski üsna skeptiline, sest no mis see üks mask ikka teha saab. Esimese nädala hoidsin ma seda karbi sees ja ei julgenudki kasutada, sest seda oli ka niisama vaadata väga´armas. Lõpuks võtsin ma selle siiski kasutusele ja J esimene reaktsioon oli muidugi "misasi see veel on?" aga nüüd on ta ära harjunud, sest ilma selleta ma enam magama ei lähegi.
Usun, et ma pole ainus kellel on õhtul uinumisega raskusi, sest pea on igasugu mõtteid täis (kui olen, siis söön oma soki ära!). Igatahes, siin on lahendus! Ma uinun öösiti nüüd palju lihtsamalt. See soe ja turvaline tunne, kui paned pehme näotekikese endale peale, teeb magama jäämise minu jaoks tunduvalt lihtsamaks. Lisaks sellele ei ole ma viimase 2 nädala jooksul ühtegi halba unenägu näinud. Kokkusattumus? Võib olla.. Aga võib olla ka mitte. Pahupool on muidugi see, et ma ei mäleta enam ärgates oma unenägusid. (Kuidas ma siis tean, et halba und ei näe, eks? Kui ma ikka keset ööd end üles ehmatama pole pidanud, siis ilmselgelt pole mind miski hirmutanud:)) Mitte-mäletamisest on muidugi kahju, sest lisaks maskile saadeti mulle ka unepäevik. See on selline tore märkmik kuhu saab kõik oma unenäod kirja panna - kas siis kirjutades või joonistades! Kahju, et mul seda varem pole olnud, sest nii palju huvitavaid unenägusid on tegelikult jäänud kirja panemata ja nüüdseks juba unustusehõlma kadunud. Õnneks tean ma nii mõndagi inimest, kellele selline unepäevik oleks ideaalne kingitus.


Ja kui juba kingituste tegemisele jutt läks, siis kas poleks praegu ideaalne aeg mõni kingitus jõuludeks ära osta? Vähendaks sellega kohe oma detsembrikuiseid väljaminekuid. Või miks mitte teha lihtsalt kingitus iseendale!
Ööloomal läks esmaspäevast käima crowdfunding kampaania, millega saame aidata kaasa nende arenemisele ja kasvamisele! Aga ega nad niisama abi ei küsi.. Nad pakuvad ikka midagi magusat vastu ka! Lisaks on mul teile üks salajane link, mida tavaline lehekülastaja ei näe (:
Minnes SIIA lingile on Sul võimalik soetada endale 25€ eest äge karp, mille sees peidavad end unenäopäevik ja KOAALA mask! Koaala maski, muide, ei saagi mitte kusagilt mujalt kui ainult sellelt lingilt ja seda on piiratud koguses! Aga kes koaala maski asemel ükssarvikut soovib, siis saab sealt ka seda. Lisaks leiduvad seal nt unesokid, mis kaitsevad sind kollide eest, kes meie varbaid öösel näksima tulevad, kui need juhuslikult teki alt väljas on.. Ühesõnaga, mine uuri lähemalt SIIT, mis võimalused Sul Öölooma toetamiseks on. Mul isiklikult on küll mõned jõulukingituste mured tänu sellele murtud. Aitame üheskoos armsaid eesti inimesi ajamas toredat Eesti asja!

Pikk pai kõigile, kes on selle pika jutu läbi lugenud ja omadega nüüd täiesti postituse lõppu jõudnud! Tänutäheks on mul teile väike üllatus! Kirjuta mulle kommentaaridesse oma kõige lemmikumast unenäost (mida detailsemalt seda lahedam!) & millist unemaski endale sooviksid (kogu valikut näed Öölooma kodulehel SIIN) ja ühel teist on võimalik endale päris oma "sleeping kit" (unenäopäevik+mask) võita! Jään põnevusega teie lugusid ootama ja võitja loosin välja 1.novembril! Olge tublid, paid!

23 comments

 1. Minu kõige hullemad unenäod on need kui ma kuskilt kalju servalt kukun. Siis ma lausa enese teadmata võpatan ja äratan elukaaslase ka üles. Samuti ka unenäod, kus mu perekonnaga midagi juhtub, on väga hirmutavad:( Need hirmutavad ka üles.

  See on tõesti hea idee, et jõulukingiks osta. Tegin oma ostu nüüd ära:)
  Minu lemmik on pingviin! Väga armas ja läheb ka mu toa sisustusega kokku:)

  ReplyDelete
 2. Lemmikunenägu on raske välja tuua, kuna ma hommikuti 99% ajast neid ei mäleta.. :) Aga lemmikunemask oleks rebane :)

  ReplyDelete
 3. Minu lapsepõlve kõige õudsamaks unenäoks olid... õuduspäkapikud! Jah, päkapikud, kes olid millegipärast kurjad ja salakavalad ja plaanisid halba. Mida nad täpsemalt seal unenäos tegid, ei mäleta, aga kujuta ette nüüd ühte last, kes päriselus sõna päkapikk kuuldes tardub, näost valgeks läheb ja ei saa üldse aru miks teised nii elevil on nende killer-päkapikkude pärast.
  Minu lemmik öömask ühtib Sinu omaga - unicorn!

  ReplyDelete
 4. Nägin vahepeal pidevalt unenägusid, mis läksid hiljem reaalses elus täide. Minu lemmikunenägu on hästi väikene, aga kui ma seda näinud ei oleks, võib-olla poleks see minuga tegelikkuses juhtunudki. Edasine jutt on täitsa reaalne ning unenägu mängib seal väga väikest rolli – või samas just suurt. :) Igatahes, minu moto on selline, et if you can dream it, you can do it. Eelmisel suvel lõpetasin gümnaasiumi ja sügisel sain õppima seda eriala, mida ma väga-väga soovisin. Sellega seoses oli vaja soetada ka uus arvuti, mis oleks kerge, väike ja ühele referent-toimetajale asendamatu kaaslane. Tol hetkel olin käinud lihtsalt sisseastumiseksamit tegemas, kui ema hakkas rääkima, et käis poes Macbooki vaatamas ja et kui ilus, väike ja kerge see on. Teadsin seda isegi, kuid hinda vaadates.. no ei. :D Hiljem sobivat masinat välja valides jõudsin ikkagi lõpuks Õuna juurde, ja nii korduvalt. Ja ma nägin isegi unes, et ma saan selle! Isegi vanemad olid juba nõus sellesse investeerima, kuid samas langes pilk jällegi odavamatele mudelitele, sest "on ka samasuguse sisuga ja odavamaid". Lõpuks oligi niimoodi, et tellisime siis ühe läpaka poodi valmis, et läheme sellega tutvuma ja arvatavasti ostame ära. Poodi minnes tuli välja, et see on ainuke selline mudel ja et kuna keegi on selle vahepeal ära ostnud, siis meie seda enam ei saa. Nonii.. üks arvuti oli veel, kuid kuna ma olin selle kohta piisavalt uurinud, siis oma "jah" sõna ma kohe ei ütelnud, vaid võtsin paar tundi mõtlemisaega. Õhtupoole juhtus aga nii, et olin sellega juba nõus, kuid ostma hakates tuli välja, et ka see oli vahepeal ära müüdud. Sama hea hinnaga odavaid mudeleid enam võtta ei olnud ning nii jäigi järele Õun. Ning kui me SEDA ostma läksime, siis saime masina loodetud hinnast veelgi odavamalt kätte. Ja ma nägin unes, et ma selle saan!! Paar nädalat tagasi täitsin unistuse järgmisest Õunast (ohverdasin sellele kogu oma suve) ning ma olen nii õnnelik! Ma ei mäleta, et ma oleks sellest und näinud, aga see oleks ka ilma selleta juhtunud. :D Kuid kui eelnev unenägu täide poleks läinud, siis vaevalt ma täna oma unistuste täitmistega niii rahul oleksin. :)

  Eks see nii ole, et kui millestki pidevalt mõelda, siis lõpuks ilmub see unenägudesse, kuid mida see seal täpsemalt teeb, see selgub alles unenäos...
  Nüüd jään aga ootama, et üks Kitty Cat unemask mulle unenägudesse ilmuks! ;)

  ReplyDelete
 5. Brauser tegi vist mingit kurja nalja (või ei meeldi talle rebased nii nagu mulle?), niisiis ma ei tea, kas minu kommentaar siia jõudiski. Kirjutan siis uuesti. :)

  Minu ilusaimad unenäod seonduvad vist muusikaga. Õppisin üheksa aastat klaverit ning tänaseks päevaks on staaži kuskil 15 aastat, ent mängin harva ja sooviksin seda palju rohkem teha. Samas esineda pelgan pere eeski veidi. Veel tahaksin ma laulmist õppida, et ise rahul olla sellega, mis kostab, kui seda teen. Ühes ilusas unenäos esinesin suurel laval, mängisin uhkel tiibklaveril ning kui olin lõpetanud, aplodeeris publik mulle seistes. Veel olen näinud, et laulangi väga hästi. Vähemalt kusagil mu soovid täituvad, eks... :)
  Sellised ilusamad unenäod on tekkinud näiteks siis, kui unesegasena mingeid meloodiaid ette kujutama hakkan. Kahjuks pole ma kunagi neid öösel laisana näiteks telefoni ümisenud, et hiljem uurida, kas ongi minu "looming" või ainult arvan unisena niimoodi.

  Samuti olid ilusad teismeea unenäod, kui armunud sai oldud. Enamasti salaja ning küll siis olid kaunid need ulmad, kus salasilmarõõmuga õnnelikult koos oldud sai. :D

  Praegu on unenäod kahjuks pigem halvad. Neis ilmuvad minevikuinimesed oma minevikutegudega, mis päriseltki toredad ei olnud, rääkimata siis sellest, et alateadvus neid veel praegugi meenutab.

  Viimati nägin päris toredaid unenägusid, mida mäletan, suvel. Ühel ööl arvas kavaler, et võiksime lapse saada (unes oli see ikka :)). Mina vastu, et vara veel ja peame sääste koguma veel ja haridust võiks ka veel omandada, sest tahaksin õppida... Aga veidi järele mõelnuna leidsin, et tegelikult saame majanduslikult hakkama küll, lisaks oleks lapse kõrvalt isegi parem õppida kui töö kõrvalt. Teatasin siis, et võib ju kah, aga enne peaks ikka pulmad ära tegema, et viisakam oleks.

  Paar ööd hiljem tegi peika mulle unes abieluettepaneku. Kuna aga kell nüüd suisa pool kaks on ja hommikul tuleb tööle minna, jätan laisalt siia selle "järjejutu" lingi ning asun ise (ilusat!) und ootama - vahelduseks ju võiks midagi head ka olla jälle.
  Väga vahva unenägu oli, tekitasin sõbrannade seas parajalt elevust, et kohe ei maininud, et tegemist unes nähtuga... :) https://lsndr.blogspot.com.ee/2016/07/kihlusjutud.html

  Praegu aga ilusaid unenägusid!!! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Palju õnne Liisa! Sina oled õnnelik Öölooma sleeping kiti omanik (:

   Delete
 6. Ma lähen täiega närvi nendel hommikutel kui olen und näinud. Sest ma lihtsalt ei mäleta mida nägin. No täiega nõme. Olen ärkanud üles öösel ja mõelnud et raudselt jätan selle unenäo.meelde. No ja mida ei ole seda ei ole:(.
  Mulle meeldiks öökulli või kassi mask/tekk:)

  ReplyDelete
 7. Kahjuks ka mina väga unenägusid ei mäleta, omanik juba ühte karu maski, aga tore oleks sõbrannale see kingituseks võita, valiksin rebase.

  ReplyDelete
 8. Kuna unenäod lähevad mul kiirelt meelest, siis ei oskagi parimat välja tuua��aga sooviksin kindalt unicorni sest see näeb nii nummi välja xd������

  ReplyDelete
 9. Minu kõige vingem ja põnevaim unenägu oli selline:
  Ma alustasin alles Youtubega olin paar videot postitand oma kanalile kui järsku tuleb minu sünnipäeval mulle kiri milles on kirjas:Tere,oleme tähelepannud et alustasite oma kanaliga ning me sooviksime et SINA joiniksid meie squadiga,Tervitades Karlos,Kaspar,Maria,Martti,Mer Mondays,Sniff,Liisa ja Vicktoria.
  Ja just kõige põnevama kohapeal peab hakkama muidugi äratuskell tirisema.See unenägu jäi mul kõigeparemini meelde.
  Aga minu lemmik ÖÖloom on sellest valikust Unicorn ja Panda

  ReplyDelete
 10. Minu viimase aja parim unenägu oli eelmisel nädalal. Mäletan, et oli kevad ja kogu atmosfäär oli nii ehe ja ilus. Nägin seal sõpru, kallimat, kuskil oli ka üks väike majake, mille sees oli laud hea ja paremaga kaetud. Ma tõesti ei tea, millest selline uneägu, aga see oli nii armas, siiras ja helge :) Lemmik oleks ükssarve mask!

  ReplyDelete
 11. Mina ka väga oma unenägusid ei mäleta ja ei oskagi lemmikunenägu välja tuua.
  Aga meenus üks vahva unenägu, kus Martti Hallikuga sai siis jalutamas käidud ja unenäos olime suured sõbrad :D Lemmikuks oleks pingviini mask :)

  ReplyDelete
 12. Minu kõige lemmikum unenägu oli see kus läksin oma parimate sõpradega reisile. Alustades lennujaama minekust, kust edasi lendasime Pariisi ja kus käisime hästi palju ringi, edasi Londonisse, kus käisime kõik vaatamisväärsused läbi millest vähegi kuulnud olen. Korraks käisime vist isegi Ameerikas. Lõppes see unenägu Itaalias ja selle aja peale oli meiega liitunud väga palju uusi sõpru ja peale seda olen ma kindel olnud selles et ma tahan oma elu jooksul väga, väga palju reisida, kuna siiani ma õieti polegi välismaal käinud.
  Unemaskidest meeldivad kõige enam panda ja öökull.

  ReplyDelete
 13. Mul polegi väga meeldivaid unenägusi olnud mida meenutada või kellelegi rääkida. Enamus unenäod mida ma näen on kas väga hirmsad või masendavad, et üles tõustes on silmanurgad märjad.
  Pole mina saanud nendest silma klappidest vms aru saanud mida kasutatakse magama minnes ja terve öö endal silme ees hoitakse, mõtlesin et enamasti valguse pärast aga et see võib reaalselt aidata paremini magada siis tekitab väga huvi ja tahaks teada, et kas hakkan ka paremaid unenägusi nägema.
  Valiks unicorni või panda vahel, jätan lõpliku valiku sinule :)
  Päikest!

  ReplyDelete
 14. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 15. Oma unenägusid väga ei mäleta aga üks on siiamaani meeles.
  Enne väikese õe sündi nägin unes,et väike tüdruk tuli minu juurde ning rääkis mida peaksin väiksele õele rääkima. Pärast õe sündi rääkksin siis õega ning mulle tundus et ta sai kõigest aru.
  Sooviksin kassi maski.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Miski pärast ei avaldanud ülemises kommentaaris nime kuid see on siis minu kasutaja/nimi

   Delete
 16. Minu hirmasam unenägu on tavaliselt see kui kukkun alla ja jään ellu ning see kestab korduvalt ja korduvalt. Unenägudega ega ma neid nii detailselt ei mäleta aga kui on rõõmus unenägu olen ka

  hommikul rõõmsa näeoga kooli minemas unenägu
  muudab minu jaoks terve päeava minu rõõmus unenägu on aga see kui ratsutasin ükssarvega pilvete sees ja elasin seal magasin suure pilve sees mis oli heleroosa alti kui sinna magamheitsin.
  �� selline on mu unenägu❤

  ReplyDelete
 17. Minu üks minu kõige lemmikum unenägu oli see kui nägin ,et reisin koos oma perega hawaiile ja see oli naljakas,et me sõitsime sinna koos oma majaga:D.
  Ja siis ma päevitasin ja siis seal oli nii mõnus ja soe.
  Aga kui ma arkasin siis teadsin ma tahan kindlalt hawaiile kunagi reisida ja ma olin nii kurb,et see päriselt ei toimunud.
  Ja mu lemmik näomask on ka ükssarviku oma.

  ReplyDelete
 18. Raske on mul unenägusi meenutada, sest mul püsivad need meeles hommikul max 20 minutit ja, siis ununevad need kahjuks ära, aga mõni unenägu on ka jäänud hinge väga krippeldama ja elu üle järele mõtlema näiteks kui raske elu on paljudel inimestel siin maal ja ma peaks õnnelik olema mis mul on, sest osadel pole sedagi. Minu kõige lemmikum näomask oli pingviin.

  ReplyDelete
 19. Ma olen terve elu näinud praktiliselt iga öö unenägusid. Tihtilugu on need pahad ning hommikul või öösel ärgates jääb paha tunne tükiks ajaks.
  Palju on ka deja-vu momente, et unes olen näinud ning mõne aja pärast juhtub see reaalses elus ning ei oska esmapilgul kokku viiagi, et miks see nii tuttav on.
  Aga hea unenägu. Enne, kui ma oma elukaaslasega tuttavaks sain, nägin mitmeid kordi unes, et mu ellu tuleb üks noormees. Ta tuli mulle järgi, väriseva südamega läksin temaga kaasa ning me jalutasime ja rääkisime tunde. Ei raatsinud lahkuda.
  Mõned kuud hiljem tutvusin oma praeguse elukaaslasega ning seda unenägu ma enam ei näinud. Kui me siis lõpuks kokku saime, siis.. Selle sama väriseva tundega läksin ma maja ette, istusin autosse ning me jalutasime ja rääkisime mitmeid tunde jahedas õhtus. :)

  Minu lemmik ööloom on unicorn :)

  ReplyDelete
 20. Enjoyed reading this! Would love to follow each other? It would be great for me to support you! At this place, you can see more fashion things.

  ReplyDelete